R. Kelly is opnieuw aangeklaagd vanwege seksueel misbruik. Er zijn in totaal elf nieuwe aanklachten ingediend tegen de zanger. Ook zou er een minderjarige bij de zaak betrokken zijn.
R. Kelly opnieuw aangeklaagd
Aanklagers hebben op donderdag 30 mei 2019 maar liefst elf nieuwe aanklachten ingediend tegen R. Kelly. Bij één van deze gevallen zou een kind van tussen de dertien en zestien jaar oud betrokken zijn. Volgens de krant Chicago Sun Times zou de Amerikaanse artiest het meisje in 2010 misbruikt hebben.
Het slachtoffer wordt J.P. genoemd. Deze initialen komen ook voor in eerdere aanklachten tegen Kelly. Steven Greenberg, de advocaat van de zanger, laat in een statement weten dat het dezelfde persoon betreft.
Als Kelly door de rechtbank schuldig wordt bevonden, kan hij een gevangenisstraf van maximaal dertig jaar opgelegd krijgen.
Eerdere beschuldigingen
In januari 2019 werd de documentaire ‘Surviving R. Kelly’ uitgezonden in Amerika. In deze film wordt de zanger beschuldigd van seksueel misbruik, machtsmisbruik en seks met minderjarigen. Tussen 1998 en 2010 zou Kelly vier vrouwen, waaronder drie minderjarigen, hebben misbruikt. Momenteel is de 52-jarige Amerikaan op borgtocht vrij. Begin juni wordt hij echter geacht zich opnieuw te melden bij de rechtbank.
Interview
Robert Kelly geeft aan zich niet in de beschuldigingen te herkennen. De zanger reageerde in maart 2019 op de aanklachten tegen hem in een interview met zender CBS.
“Oude geruchten, nieuwe geruchten, aankomende geruchten… ze zijn allemaal niet waar. Ik heb dit niet gedaan, ik vecht op dit moment voor mijn leven”, aldus R. Kelly.
Bekijk hier een fragment uit het gesprek:

Bronnen: TMZ, Chicago Sun Times, CBS, YouTube
Foutje gezien? Mail de redactie.
Pien Jansen
Laatste berichten van Pien Jansen (toon alles)
- André Rieu in 2019 met kerstconcertreeks naar MECC Maastricht - 29 juli, 2019
- Arno begin 2020 naar Doornroosje Nijmegen en Mezz Breda - 17 juli, 2019
- While She Sleeps voor exclusieve show naar Melkweg Amsterdam - 15 juli, 2019
- Daniel Caesar in oktober 2019 naar TivoliVredenburg Utrecht - 15 juli, 2019
- R. Kelly gearresteerd op verdenking van zedendelicten - 12 juli, 2019